Wybierz Siedem Cudów Natury

Pojezierze Mazurskie oraz Puszcza Białowieska znalazły się wśród kandydatów na nowe Siedem Cudów Natury. Głosować można w internecie, a konkurs ogłosiła Fundacja New7Wonders.

261 nominacji z 222 krajów z całego świata to słynne górskie szczyty, jeziora, parki narodowe, jaskinie, rafy, wyspy. Polskę reprezentują Pojezierze Mazurskie oraz Puszcza Białowieska (razem z Białorusią). Głosować można na Wielki Kanion, Jezioro Loch Ness i Wodospad Niagara, ale także na wiele mniej znanych, a urokliwych miejsc z różnych zakątków globu.

Sam wybierz Cud Natury. Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć niektóre nominacje do konkursu:

To druga edycja konkursu organizowana przez New7Wonders - fundację, której głównym celem jest zwrócenie uwagi na światowe dziedzictwo. W zeszłym roku można było głosować na nowe Siedem Cudów Świata.

Zdaniem przeszło stu milionów głosujących wybrano siódemkę liderów, na której znalazły się Wielki Mur Chiński, pomnik Chrystusa w Rio, Machu Picchu w Peru, Koloseum w Rzymie, świątynia Taj Mahal w Indiach, Petra - wykute w skale ruiny miasta Nabatejczyków, znajdujące się w południowo-zachodniej Jordanii oraz Chichén Itzá - prekolumbijskie miasto założone przez Majów na półwyspie Jukatan.

Wśród kandydatów w ścisłej grupie finalistów były jeszcze m.in. Kreml, Wieża Eiflla, Akropol, opera w Sydney czy Statua Wolności.

Każdy może zagłosować na swojego kandydata na stronie fundacji new7wonders.com .