Pobili przechodnia, byli agresywni wobec policjantów

Policjanci z Maszewa (zachodniopomorskie) zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w nocy pobili przypadkowego przechodnia. Sprawcy usłyszeli już zarzut pobicia. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Pokrzywdzony nie znał sprawców, ani przyczyny pobicia. Napastnicy szarpali go za ubranie, następnie przewrócili i kopali. Gdy w końcu udało mu się podnieść, wepchnęli go do pobliskiego baru, gdzie nadal był bity i kopany. W końcu agresorzy uciekli z lokalu.

Pobity mężczyzna powiadomił o zdarzeniu policję. Wraz z obecnymi w lokalu świadkami dokładnie opisał wygląd napastników. W ciągu 15 minut wszyscy sprawcy zostali zatrzymani. 24-letni Artur W., 27-letni Arkadiusz J. oraz 25-letni Krzysztof Sz. byli kompletnie pijani. Badanie alkotestem wykazało u jednego z nich ok. 1,5 a u dwóch pozostałych blisko 2,5 promila alkoholu.

Młodzi bandyci zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy w Goleniowie. Wobec policjantów byli bardzo wulgarni i agresywni. Podobnie zachowywali się w stosunku do siebie samych. By uspokoić mężczyzn, funkcjonariusze zmuszeni byli użyć gazu łzawiącego. Następnie napastnicy zostali skuci i umieszczeni w miejskiej izbie wytrzeźwień, skąd trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymanym przedstawiono zarzut pobicia. Jeden z nich był już wcześniej karany i przebywał w więzieniu. Za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Serwis policyjni.pl poleca: AlcoBlow wskaże pijanych. Dmuchanie stanie się zbędne?

Więcej o: