PiS nie będzie już walczyć z układem. Przynajmniej programowo

PiS nie będzie już walczyć z układem i bić się o jedynie właściwą politykę historyczną. Przynajmniej programowo. Według TVP.Info, nowy program partii Jarosława Kaczyńskiego mówi o sposobach przeciwdziałania kryzysowi, planie gospodarczej modernizacji kraju oraz metodach wykorzystania unijnych środków.

Według TVP.Info, PiS-owscy stratedzy liczą, że taka zmiana odświeży wizerunek ugrupowania. Dokument jest dziełem kilkunastu wysokich urzędników rządu Jarosława Kaczyńskiego oraz bezpartyjnych ekspertów.

W dokumencie główny nacisk ma zostać położony na kwestie gospodarcze. - Damy receptę na zażegnanie kłopotów, które powstały w Polsce przez kryzys i nieudolne rządy PO - zapowiada poseł Marek Suski. - Walka z układem, lustracja, polityka historyczna i integracyjna mają być ograniczone. Liczymy, że uda nam się w ten sposób choć trochę odświeżyć wizerunek partii - dodaje jeden z informatorów tvp.info. - Blok gospodarczy na pewno będzie bardzo rozbudowany, ale rewolucyjnej zmiany akcentów też nie należy się spodziewać - mówi dyplomatycznie Lipiński.

Program ma zostać przedstawiony podczas kongresu PiS, który odbędzie się w ostatni weekend stycznia. Na miejsce imprezy wybrano krakowską Nową Hutę, co potwierdził w rozmowie z tvp.info Grzegorz Schreiber, jeden z organizatorów kongresu.

Głównym założeniem kongresu ma być interaktywność. Wśród opcji rozważanych przez organizatorów jest rozstawienie telebimów w sali i jej okolicach oraz wideokonferencyjne łączenia z ekspertami i internautami. - Jesteśmy nowoczesną partią i na pewno wykorzystamy wszystkie możliwości, jakie dają multimedia - mówi Joachim Brudziński, jeden z organizatorów imprezy.