Konflikt w Strefie Gazy na zdjęciach

Świat apeluje o zaprzestanie nalotów na Strefę Gazy, tymczasem konflikt się zaostrza i żadna ze stron nie zamierza ustąpić.

Ofiary Media donoszą o kolejnych ofiarach ataków na Strefę Gazy. Większość z nich to członkowie Hamasu, ale wśród zabitych i rannych są także cywile.

Żołnierze Izraelscy żołnierze utrzymują pozycje wokół Strefy Gazy. Z ich baz wyrzucane są pociski w stronę palestyńskiego terytorium. Izraelscy wojskowi stworzyli "zamkniętą strefę wojskową".

Zniszczenia Strefa Izraelskie bomby trafiają nie tylko w budynki związane z Hamasem, również w cele cywilne. -To jest wojna do ostatniej kropli krwi - powiedział minister obrony Izraela Ehud Barak w trzecim dniu bombardowań izraelskich samolotów w Strefie Gazy.

Protesty W wielu krajach całego świata trwają protesty przeciwko działaniom izraelskim. Pod Ambasadą Izraela w Polsce zebrało się kilkudziesięciu Palestyńczyków zamieszkałych w Polsce. Swój sprzeciw demonstrują także sami mieszkańcy Strefy Gazy. Podczas niektórych demonstracji dochodzi do aktów przemocy.