Dobra wróżka czyli premier Putin

Współczesna bajka o Kopciuszku po rosyjsku. W roli Kopciuszka maleńka dziewczynka Dasza ze wsi Tugnuj położonej w Buriacji przy granicy z Mongolią. W roli dobrej wróżki urzędujący premier Rosji Władimir Putin z Moskwy oddalonej pięć i pół tysiąca kilometrów od buriackiej wioski.

Podobnie jak w bajce o Kopciuszku historia Daszy zmierza do dobrego finału. Na początku grudnia premier Putin zorganizował konferencję prasową. Pytanie szefowi rządu mogli zadać wszyscy, którzy się dodzwonili.

W pewnym momencie dało się słyszeć cienki dziewczęcy głos: "Dzień dobry nazywam się Dasza Warfołomiejewa. Wujku Wołodia niedługo Nowy Rok. Żyjemy z emerytury babci, pracy we wsi nie ma. My z siostrą, marzymy o nowych ubrankach. Ja chcę poprosić o nową sukienkę jak u Kopciuszka. Bądźcie dobrym czarodziejem na Nowy Rok, spełnijcie moją prośbę."

Marzenia się spełniają

Premier Putin zaprosił Daszę wraz z siostrą i babcią na rosyjską noworoczną choinkę na Kreml. Zaraz potem pojawiły się informacje, że władze Buriacji kupiły rodzinie Daszy bilety lotnicze do Moskwy.

Cała trójka zamieszka w luksusowym hotelu Izmaiłowo. Będzie nowa sukienka i noworoczna choinka. Oprócz tego wszyscy pójdą do Teatru Bolszoj, do muzycznego teatru Natalii Sac i do cyrku. Mała Dasza zamierza w prezencie przekazać premierowi lub prezydentowi Rosji zdjęcie swojej klasy.