Cukiernia odmówiła tortu rodzicom dziecka nazwanego Adolf Hitler

ShopRite z New Jersey nie zgodził się wypisać na torcie urodzinowych życzeń dla... Adolfa Hitlera - pisze ?Daily Telegraph?

Heath Campbell (35) i jego żona Deborah (25) chcieli tylko kupić urodzinowy tort dla synka. Na torcie miał widnieć napis: "Wszystkiego najlepszego dla Adolfa Hitlera". Pracownicy cukierni zdecydowali jednak, że taki napis byłby "nieodpowiedni" i odmówili wykonania urodzinowego tortu dla Adolfa, który właśnie skończył trzy lata.

Państwu Campbell, którzy mają jeszcze dwie córki: JoyceLynn Aryan Nation Campbell i Honsylynn Hinler Jeannie Campbell (nazwaną tak na cześć Heinricha Himmlera), zaproponowano tort z gładkim wierzchem, który mogliby sami udekorować dowolnym napisem, jednak odmówili. Sklep nie zgodził się również na wykonanie tortu urodzinowego dla siostry Adolfa - Aryan Nation - która w lutym skończy dwa lata.

Matka Adolfa i Aryan Nation skomentowała decyzję cukierni: "ShopRite nie może nawet zrobić tortu dla trzylatka. To smutne. Adolf to tylko imię, a moje dzieci są tylko dziećmi. Nikogo nie skrzywdzą."

Przeczytaj także: Ślub Polki ujawnił lukę w prawie UK