Wizz Air kładzie się Rejtanem na progu Etiudy

Chcemy nadal latać z Etiudy - mówią przedstawiciele taniej linii Wizz Air. Twierdzą, że przeprowadzka na nowy terminal to koniec taniego latania z Warszawy

"Życie Warszawy" przypomina, że Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze zapowiedziało zamknięcie terminalu Etiuda w kwietniu przyszłego roku. Do tego czasu wszyscy przewoźnicy będą musieli się przenieść do Terminali 1 i 2.

Wizz Air, największa tania linia latająca z Okęcia, nie chce zaakceptować tej decyzji, gdyż wiąże się to ze 100-procentowym wzrostem opłat lotniskowych. A bilet może zdrożeć o 30 złotych.

Co będzie, jeśli PPL nie zmieni swoich planów i terminal zostanie zamknięty? "Będziemy musieli drastycznie ograniczyć liczbę połączeń z Warszawy, a może nawet rozważymy wycofanie się z obsługiwania stolicy. A to będzie oznaczać koniec tanich lotów z Warszawy w ogóle" - przestrzega w "Życiu Warszawy" rzeczniczka prasowa firmy Natasza Kazmer.

Wizz Air zapowiada rozmowy w sprawie Etiudy z ministrem infrastruktury oraz dalsze negocjacje z PPL. Na razie jednak stanowisko tego ostatniego się nie zmienia - czytamy w "Życiu Warszawy".

Warszawa jest jedną z czterech baz węgierskiej linii w Polsce. Jej samoloty latają stąd do 16 miast w Europie, więc wycofanie się jej z Okęcia nie będzie takie proste.