"Bawił się" w strzelanie do samochodów

Na jednym z poznańskich osiedli dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który strzelał z pistoletu automatycznego do zaparkowanych samochodów. To nie pierwszy taki wybryk 25-latka. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielną noc na osiedlu Czecha. Właściwe zawiadomienie wraz z rysopisem sprawcy przekazał policjantom dyżurny. Opisany mężczyzna miał rozbijać szyby w zaparkowanych pojazdach strzelając do nich kulkami z pistoletu. Dzielnicowi udali się na sąsiednie osiedle przypuszczając, że właśnie tam uda się poszukiwany.

Na odpowiadającego rysopisowi mężczyznę trafiono już po chwili. Ten, widząc policjantów zaczął uciekać, ale szybko został zatrzymany. Przy sobie miał pistolet automatyczny, około 100 sztuk metalowych kulek oraz dwa pojemniki z nabojami gazowymi.

25-latek trafił na komisariat, gdzie ustalono, że podobne przestępstwo popełnił już w czerwcu. Zatrzymany nie potrafił jednak wyjaśnić dlaczego zachowywał się w taki sposób. Policjanci ustalili też, że straty spowodowane przez "strzelca" wynoszą 11 tysięcy zł. "Bawiąc się" pistoletem mężczyzna uszkodził 7 pojazdów, natomiast w czerwcu - 17.

Maciejowi Sz. zostały przedstawione zarzuty. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Serwis policyjni.pl poleca: Rodzinka zaatakowała policjantów. O dziwo na trzeźwo

Więcej o: