Przemysł samochodowy modli się o ratunek

W największym na świecie baptystycznym mega-kościele Greater Grace Temple obok pastora stanęły najnowsze ekologiczne SUV-y, a wierni modlili się o ratunek dla amerykańskich koncernów samochodowych.

Pastor Charles Ellis modlił się o powodzenie rokowań przedstawicieli koncernów samochodowych z amerykańskim rządem. Prezesi trzech wielkich spółek od listopada starają się przekonać Kongres, że jeśli dojdzie do bankructwa ich przedsiębiorstw, to zagrożone będą miliony miejsc pracy w całych Stanach Zjednoczonych.

Stojące za nim paliwooszczędne SUV-y miały być dowodem, że spółki próbują dostosować się do wymagań współczesnego rynku motoryzacyjnego. Samochody miały też przemówić do wyobraźni demokratów, którzy twierdzą, że tylko ekologiczne rozwiązania mogą być gwarancją przetrwania przemysłu samochodowego w trudnych czasach.

Również przedstawiciele innych wspólnot chrześcijańskich, muzułmańskich i żydowskich zapewnili o swym modlitewnym wsparciu. Inicjatywę tę poparł m.in. kard. Adama Maida, metropolita Detroit.

Mega-kościoł Greater Grace Temple powstał w 1927 roku. Ten gigantyczny kompleks jest największą świątynią, gromadzącą głownie czarnoskórych obywateli amerykańskiego miasta motoryzacji.