Ukradli 70 klap od studzienek kanalizacyjnych 

Policjanci z Lublina zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych kradzież 70 pokryw od studzienek kanalizacyjnych. 21 i 23-latek nie byli wcale zaskoczeni wizytą policjantów. To nie pierwsza ich kolizja z prawem. Byli już zatrzymywani, jako nietrzeźwi kierujący. Ukradli też blachę miedzianą pod Krasnymstawem.

Policjanci wytypowali ich jako złodziei pokryw od studzienek kanalizacyjnych. Kradli je od listopada 2007 roku do maja 2008 roku. Policjanci udowodnili Marcinowi J. i Jarosławowi T. kradzież 70 sztuk pokryw od studzienek o łącznej wartości około 14 tys. złotych.

Nie o wartość jednak chodziło a o zagrożenie jakie niosły za sobą kradzieże. Do niezabezpieczonej studzienki mógł wpaść samochód lub pieszy.

W czasie przeprowadzonego eksperymentu procesowego złodzieje wskazali, gdzie i w jaki sposób kradli pokrywy. Wskazali też, co zrobili ze skradzionymi studzienkami. W tej chwili policjanci sprawdzają ich wersję, i ustalają, kto jest paserem.

Mężczyźni po przyznaniu się do winy i złożeniu obszernych wyjaśnień zostali zwolnieni do domu. Za kradzież grozi im pięć lat więzienia.

Serwis policyjni.pl poleca: Poszukiwany od 12 lat 4 listami gończymi wpadł

Więcej o: