Ałdan - pies, który złapał włamywacza

Policyjny pies nie dość, że wytropił włamywaczy, to jeszcze jednego z nich złapał. Uderzył go tak mocno kagańcem, że złodziej padł na ziemię jak długi.

Dwóch mężczyzn włamuje się do sklepu - takie zgłoszenie dostał dyżurny policji w Lewinie Brzeskim na Opolszczyźnie. Ale jak przyjechała policja złodziei już nie było. Ktoś ich spłoszył. Policjanci wezwali więc przewodnika z psem.

Ałdan od razu podjął trop. Doprowadził swojego przewodnika do innego sklepu. Tam policjant zobaczył jak mężczyzna podsadza drugiego do bocznego okna sklepowego. Pies zaczął na nich szczekać.

Włamywacze rzucili się do ucieczki. Przewodnik spuścił Ałdana. Pies błyskawicznie dogonił włamywaczy. Uderzył jednego z nich kagańcem tak, że przewrócił się na ziemię. Drugi niestety uciekł.

Zatrzymany przez Ałdana 20 letni Rafał P. został przewieziony do policyjnego aresztu.

Ale już kilka godzin później policjanci ustalili dane drugiego włamywacza. 22 letni Damian D. został zatrzymany w swoim mieszkaniu.

Obaj mężczyźni byli już wcześniej karani za kradzieże i włamania. Przyznali się do winy, a także do innych kradzieży, między innymi do tego, że 8 października z torby listonosza ukradli 23 000 złotych, a w miniony weekend włamali się na jedną ze stacji paliw.

Złodziejom grozi 10 lat więzienia.

Więcej o: