Siwiec: Niestabilność polityczna pogłębia kryzys na Ukrainie

Marek Siwiec uważa, że niestabilność polityczna na Ukrainie pogorszy sytuację tego kraju w czasie kryzysu gospodarczego. Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego złożył wizytę w Kijowie.

Marek Siwiec powiedział, że z rozmów, które przeprowadził w Kijowie wyłania się dość przygnębiający obraz sytuacji. Wiceprzewodniczący Parlamentu zaznaczył, że ukraińscy politycy nie są gotowi do zawieszenia broni dla pokonania kryzysu, a kraj bez zarządzania i konsolidacji elit politycznych zapłaci o wiele więcej za kłopoty w światowej gospodarce.

Marek Siwiec przypomniał, że ostatnie lata były na Ukrainie okresem wzrostu gospodarczego. Ukraińcy przyzwyczaili się do życia na wyższym poziomie, a obecnie ich irytacja może przerodzić się w bunt.

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego podkreślił, że zniecierpliwienie narasta także w Brukseli. Pozytywny kapitał pomarańczowej rewolucji został już w większości roztrwoniony. "Nie będzie dłużej pobłażania dla tego typu lekceważenia siebie nawzajem, a przez to nas, partnerów Ukrainy" - zaznaczył.

Marek Siwiec dodał, że nie bez znaczenia pozostaje także wpływ sąsiedniej Rosji.