Lista miejsc, w których doszło do ataków

Terroryści zaatakowali w 11 miejscach w całym Bombaju. Gdzie dokładnie?

1. Hotel Taj Mahal - prestiżowy hotel otwarty w 1903 r., jedno z najbardziej znanych miejsc w Bombaju.

Dwaj uzbrojeni mężczyźni wtargnęli do hotelu i wzięli zakładników. Według ostatnich informacji, policja przejęła już hotel i uwolniła zakładników, ale terroryści wciąż w nim są.

2. Hotel Oberoi - hotel bardzo popularny wśród podróżujących biznesmenów. Położony jest niedaleko Giełdy Papierów Wartościowych.

Uzbrojeni mężczyźni z granatami wtargnęli do hotelu. Od wczoraj odnotowano co najmniej trzy eksplozje wewnątrz budynku. W środku jest najprawdopodobniej 200 zakładników.

3. Leopold Cafe - kawiarnia otwarta w 1987 roku. Bardzo popularne miejsce zarówno wśród turystów, jak i miejscowych artystów - malarzy, pisarzy i poetów.

Wczoraj dwaj mężczyźni otworzyli ogień do zgromadzonych gości.

4. Chhatrapati Shivaji Terminus - dworzec kolejowy w Bombaju, jedna z najbardziej zatłoczonych stacji w kraju. Budowano ją przez 10 lat, od 1878 roku. Dworzec znalazł się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wczoraj wieczorem dwaj mężczyźni z karabinami weszli na teren dworca i otworzyli ogień. Zginęło co najmniej 10 osób, a 30 zostało rannych.

5. Nariman House - pięciopiętrowy budynek mieszkalny położony w południowej części Bombaju. Mieści się w nim siedziba ortodoksyjnej żydowskiej organizacji Chabad-Lubawicz. W budynku mieszka kilka rodzin m.in. rabin Gavriel Noach Holtzberg z najbliższymi.

Terroryści zajęli budynek dziś rano. Wypuścili żonę rabine i dziecko. Zakładników jest kilkunastu.

6. Gateway of India - zabytkowa brama na południu Bombaju. Jak podaje portal telegraphindia.com, w jej pobliżu znaleziono łódkę wyładowaną materiałami wybuchowymi.

7. Szpital Cama - jeden z głównych szpitali w Bombaju, został zbudowany w latach 80. XIX wieku. Terroryści wkroczyli tam z bronią, wzięli zakładników, ale policja odbiła budynek.

8. Vile Parle - jedna z bomb wybuchła w taksówce jadącej autostradą w stronę lotniska. Samochód został całkowicie zniszczony.

9. Mazagaon - kolejny wybuch w taksówce w pobliżu doków

10. Napean Sea Road - dwie eksplozje w najbogatszej dzielnicy Bombaju

11. Kino ''Metro''