Senyszyn, Palikot i Poncyljusz podpisali Pakt Życzliwości

Janusz Palikot, Joanna Senyszyn i Paweł Poncyljusz podpisali w imieniu swoich partii Pakt Życzliwości. To z okazji obchodzonego dziś Światowego Dnia Życzliwości. - Obiecujemy, że przynajmniej dziś nie będziemy się kłócić - zapewniają. Na dowód Senyszyn i Poncyljusz... wrócili do Sejmu jednym samochodem.

Politycy spotkali się rano przy stacji metra Centrum w Warszawie. Do zaprzestania choć na jeden dzień sporów politycznych namówił ich dziennik "Metro". Na oczach dziennikarzy i mieszkańców stolicy postanowili podpisać specjalnie przygotowany na tą okazję Pakt Życzliwości. - Niech to będzie kraj dla ludzi życzliwych. Uroczyście obiecuję, że będziemy życzliwie odnosić się do wyborców naszych i nie naszych oraz siebie nawzajem - głosi tekst deklaracji.

- My zawsze staramy się być życzliwi - mówiła posłanka Joanna Senyszyn z SLD. - To ważne, aby być życzliwym dla innych osób, bo wytwarzamy w ten sposób pozytywną energię. Jeśli jesteśmy zawzięci i niedobrzy, to będą nas spotykać tylko złe rzeczy - dodała.

Przykład życzliwośc w wykonaniu Joanny Senyszyn: czytaj

Janusz Palikot z PO twierdził, że to właśnie rząd Platformy jest przykładem życzliwości. Życzliwy jak Palikot - przykład

A Paweł Poncyljusz z PiS wręcz deklarował, że nigdy posłom PO czy SLD nie odmówił pomocy. Na dowód tego, że podpisany pakt nie pozostanie na papierze, po zakończeniu akcji,  posłanka Senyszyn i poseł Poncyljusz do Sejmu postanowili pojechać razem w zgodzie, jednym samochodem.

Parlamentarzyści wyrażali życzliwość też wobec mieszkańców Warszawy. Przechodniom wręczali specjalne znaczki życzliwości i zachęcali ich do uśmiechu. Posłanka Senyszyn znaczki zabrała także do Sejmu. - Wręczę je posłom PiS - mówiła.

Łukasz Antkiewicz, dziennik "Metro"

Czytaj też:

Palikot i Pitera razem "przeciw skundleniu polityki"

Więcej o: