Żyła z wyłudzania telefonów komórkowych

Na fałszywe dokumenty wyłudziła kilkadziesiąt telefonów komórkowych, tylko od jednego operatora. Płaciła za nie około 2 złotych. Sprzedawała za wielokrotnie więcej.

Policjanci dostali informację, że na jednym z bazarów w Warszawskiej dzielnicy Włoch kobieta handluje wyłudzonymi telefonami komórkowymi. Okazało się, że kobieta posługując się sfałszowanymi dokumentami korzystała z promocyjnych zakupów aparatów telefonicznych. Zamawiała je przez infolinię lub internet.

54-letnia kobieta została zatrzymana, kiedy przygotowywała się do wyjścia z mieszkania z kolejną partią telefonów, które dosłownie kilka minut wcześniej odebrała od kuriera. Przeszukując jej mieszkanie policjanci zabezpieczyli wyłudzony towar o wartości około 12 tys. złotych. Wartość strat poniesionych przez firmę została wstępnie oceniona na kwotę około 100 tys. złotych.

Oszustka odbierała przesyłki z telefonami od kuriera, kwitując w imieniu fikcyjnych abonentów. Podpisując umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych, za każdym razem ponosiła opłatę za telefon w wysokości około 2 zł. Telefony sprzedawała na pobliskim bazarze po zaniżonej cenie rynkowej. Jak ustalili policjanci proceder ten trwał od dłuższego czasu. Wiadomo już, że wyłudziła w ten sposób kilkadziesiąt telefonów. Kobieta usłyszała 49 zarzutów oszustwa. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Więcej o: