Kino samochodowe na placu Konstytucji

Zza szyb samochodów i autobusów ?ogórków? będziemy mogli oglądać filmy. W sobotę na placu Konstytucji pojawi się Alternatywne Kino Samochodowe

Ekran stanie na pl. Konstytucji. Miejsca dla prywatnych pojazdów są już wprawdzie zarezerwowane, ale organizatorzy III Warszawskiego Festiwalu "Niewinni Czarodzieje" zapraszają do jelczy "ogórków". Z nich też dobrze widać ekran, a dźwięk będziemy odbierać przez radio - na czas imprezy festiwal dostał własną częstotliwość 89,4 FM. Od godz. 20 na placu zobaczymy kroniki filmowe z lat 50., a także "Rozwodów nie będzie" i "Niewinnych czarodziei".

Do filmów z tego czasu nawiązuje również gra miejska. Każdy, kto czuje się znawcą Warszawy przedstawianej w kinie lat 60., powinien stawić się w sobotę o godz. 17 na pl. Teatralnym. Potrzebne będzie urządzenie z bluetooth, długopis, bilety do metra i znajomość filmów ze Zbigniewem Cybulskim, Kaliną Jędrusik i Bogumiłem Kobielą.

Przeczytaj także: Będziemy mówić o seksie

Wśród festiwalowych propozycji do godz. 1 w nocy z soboty na niedzielę znajdziemy też instalację w metrze "Cztery minuty do..." autorstwa Moniki "Miki" Grochowskiej. Na infoscreenach pięciu stacji od Ratusza Arsenału do Pola Mokotowskiego zobaczymy prace zainspirowane latami 50. i 60. Podejmują one m.in. temat kobiecości i samotności w mieście. Szczegóły na stronie www.niewinniczarodzieje.pl .