Prezydent Kaczyński uczy się angielskiego. Pierwsze efekty już są

Lech Kaczyński bierze indywidualne lekcje języka angielskiego - informuje tvp.info. Podczas gali z okazji Święta Odzyskania Niepodległości można było usłyszeć pierwsze efekty.

Biuro prasowe Kancelarii Prezydenta potwierdziło informacje tvp.info. Nie zdradzono jednak żadnych szczegółów lekcji: jak długo trwa nauka, jak często odbywają się lekcje i kto je prowadzi.

Wiemy jednak, że widać już pierwsze efekty. Podczas gali w Teatrze Wielkim dziennikarz zadał Lechowi Kaczyńskiemu pytanie po angielsku. Prezydent podszedł i dopowiedział. Nie wiemy, co powiedział. Jednak po chwili do rozmowy włączyła się Maria Kaczyńska, która język angielski zna bardzo dobrze:

Prezydent Kaczyński mówi po angielsku?

Także podczas październikowego szczytu Unii Europejskiego, Lech Kaczyński w kuluarowych rozmowach posługiwał się angielskim - podaje tvp.info. - Co prawda, nie była to wzorowa angielszczyzna, ale trzeba przyznać, że prezydent poruszał się tam bez tłumacza - relacjonuje jeden z polityków, który był na tym szczycie.

Wśród polityków krążą także pogłoski, że część niedawnej rozmowy telefonicznej Kaczyńskiego z prezydentem-elektem Barackiem Obamą odbyła się w języku angielskim.

Prawdopodobnie Lech Kaczyński publicznie wystąpi z przemową po angielsku dopiero wtedy, gdy będzie mówił naprawdę płynnie. W końcu, gdy prezydent usłyszał premiera Tuska mówiącego po angielski, parsknął śmiechem.

- Mnie strasznie bawi, jak ktoś, kto słabo zna angielski, rzuca się do przemawiania w tym języku - mówił później w wywiadzie dla "Dziennika":

Anglojęzyczny Tusk bawi prezydenta...