Brytyjska policja w polskich kościołach szuka matki porzuconego dziecka

BBC: Policja drukuje plakaty w języku polskim, żeby odszukać matkę, która porzuciła niemowlę pod szpitalem w Lincolnshire.

Dziewczynka, której wiek lekarze oceniają na dwa do czterech miesięcy przebywa w rodzinie zastępczej. Policja szuka osób, które były świadkami porzucenia dziecka pod szpitalem Grantham w Lincolnshire w sobotnie popołudnie. Niemowlę zostawiono w wózku przed izbą przyjęć. Rzecznik lokalnej policji James Newell twierdzi, że sprawdzają wszystkie otrzymane informacje, jednak na razie nie udało się odszukać matki dziecka.

Według policjantów istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziewczynka jest Polką. - Mamy tu dużą polską społeczność - powiedział Newell - drukujemy plakaty z prośbą o pomoc w sprawie niemowlęcia w języku polskim. Rozwiesimy je w okolicy szpitala, w większych lokalnych fabrykach oraz w polskich kościołach.

Jak zapewnił rzecznik policji, matka porzuconej dziewczynki nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. Może natomiast liczyć na pomoc opieki społecznej.

Przeczytaj także: 13-latka wywalczyła prawo do godnej śmierci.