To do tego konwoju podczepił się poseł Kurski

Dwóch trójmiejskich gangsterów i dwóch adwokatów wiózł konwój do Warszawy do którego podczepił się wczoraj poseł Jacek Kurski.

CBA zatrzymała Jarosława W. ps. ,,Wróbel" i Jarosława S. ps. ,,Piast"- liderów trójmiejskiej grupy przestępczej oraz Stanisława B. i Ryszarda B.- adwokatów, zamieszanych w korupcyjny proceder.

Mecenasi powołując się na wpływy w pomorskim wymiarze sprawiedliwości ,,załatwili" przerwę w odbywaniu kary i przedterminowe zwolnienie z wiezienia przestępcy. Kilkudziesięciotysięczne łapówki trafiały do adwokatów m.in.. za pośrednictwem zatrzymanych przez biuro gangsterów.

Prokuratura postawiła całej czwórce zarzuty korupcyjne. Adwokaci odpowiedzą za płatną protekcję, a ,,Wróbel" i ,,Piast" za pomocnictwo do wręczania łapówek osobom pełniącym funkcję publiczną.

Liderzy trójmiejskiej grupy przestępczej już wcześniej byli doskonale znani organom ścigania. Jarosław W. ma na swoim koncie m.in. haracze, wymuszenia i rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz porwania dla okupu, za podobne przestępstwa Jarosław S. był wielokrotnie notowany. Prokuratura białostocka wystąpiła do sadu z wnioskiem o zastosowanie aresztu dla czterech mężczyzn zatrzymanych przez CBA.

http://www.policyjni.pl/Policyjni/10,91135,5895175,Zatrzymanie__Wrobla__i__Piasta_.html Zatrzymanie"Wróbla" i "Piasta" | wideo

To właśnie za tym konwojem pędził wczoraj do Warszawy poseł Kurski. I biorąc pod uwagę, jakich bandytów wieźli agenci CBA, mogli się rzeczywiście obawiać, że siedzący im na kółku mercedes chce odbić gangsterów.

Więcej o: