Ojciec i syn zatrzymani za rozboje

Kluczborscy policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę oraz jego 16 -letniego syna. Zarzucono im dokonanie rozboju. Wobec ojca zastosowano tymczasowe aresztowanie, natomiast syn trafił do młodzieżowego ośrodka szkolno-wychowawczego.

1 listopada 31-letni mieszkaniec Kluczborka zgłosił policji, że został pobity i okradziony przez znanych mu dwóch mężczyzn. Wstępne ustalenia wykazały, że pokrzywdzony został zaatakowany przez napastników na klatce schodowej ich domu. Mężczyźni bili go i kopali, a także rozpylili w jego stronę gaz pieprzowy. Ich łupem padło... 8 zł..

W momencie zatrzymania zarówno 16-latek, jak i ojciec byli nietrzeźwi. Chłopak miał prawie 1,5 promila alkoholu. W mieszkaniu zatrzymanych trwała kilkudniowa już libacja alkoholowa. Okazało się również, że młody bandyta poszukiwany jest w związku z nakazem sądowym umieszczenia go w młodzieżowym ośrodku szkolno-wychowawczym.

Serwis policyjni.pl poleca: Okradli 18-latka z telefonu. Wpadli przez zdjęcie

W trakcie czynności ustalono również, że w mieszkaniu zatrzymanych 31 października doszło do innego rozboju. Podejrzani pobili wtedy 56-letniego mężczyznę. Chcąc obciąć pokrzywdzonemu włosy, przecięli mu w dwóch miejscach lewe ucho. Ofiara straciła 620 złotych, dwa telefony komórkowe, zegarek oraz srebrny sygnet.

5 listopada 41-latek został tymczasowo aresztowany, natomiast syn trafił do młodzieżowego ośrodka szkolno-wychowawczego. Ojciec był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa, tym razem odpowie również za rozpijanie małoletnich.

Więcej o: