Pies odnalazł wyziębionego 80-latka

Policyjny pies odnalazł w zaroślach 80-letniego mężczyznę, którego zaginięcie zgłosiła rodzina

5 listopada około godziny 17-tej dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich został powiadomiony przez mieszkańca tego miasta o zaginięciu jego 80-letniego ojca. Z 80-latkiem stracono kontakt dzień przed zgłoszeniem. Z uwagi na wiek mężczyzny i czas jaki upłynął od zaginięcia, policjanci musieli podjąć natychmiastowe działania. Panujący w nocy chłód mógł być dla starszego mężczyzny zabójczy.

Policjanci ustalili, że zaginiony mężczyzna 4 listopada wychodząc z jednego ze strzeleckich lokali gastronomicznych upadł na schodach. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało go do szpitala w Strzelcach Opolskich. Po około dwóch godzinach mężczyzna ubrał się i wyszedł ze szpitala, udając się w nieznanym kierunku.

Do poszukiwań zaginionego zaangażowano 18 policjantów, w tym również dwóch przewodników z psami tropiącymi. Prowadzący poszukiwania funkcjonariusze sprawdzili miejsca, w których mężczyzna mógłby przebywać. To właśnie przewodnik psa, tuż po godzinie 21-ej, odnalazł 80-latka. Leżał w zaroślach na terenie szpitala. Był przytomny, jednak nie potrafił się poruszać, być może z uwagi na skrajne wyziębienie organizmu. Mężczyzna natychmiast został przyjęty na oddział intensywnej terapii strzeleckiego szpitala.