Załoga samolotu poskromiła pasażerkę taśmą klejącą

Co robić, jeśli mamy do czynienia z niesforną pasażerką samolotu? Zakuć ją w kajdany. A jeśli to nie pomoże? Wtedy pozostaje nam tylko taśma klejąca.

Pasażerowie samolotu linii lotniczych United Airlines, lecącego z Puerto Rico do Chicago mieli problem z jedną pasażerką. Kobieta najwyraźniej wypiła trochę za dużo. 45-letnia Maria Esther Castillo stała się niespokojna, zaczepiała członków załogi i innych pasażerów. Kiedy zaatakowała ślepego mężczyznę siedzącego nieopodal i zaczęła wyrywać mu włosy z głowy, wiadomo było, że trzeba jakoś ją powstrzymać.

Bardzo szybko okazało się, że słowa perswazja nie zadziała. Maria została zakuta w kajdanki, te jednak wciąż się zsuwały z jej chudych dłoni. Pasażerowie postanowili więc użyć mocniejszych argumentów. Kobieta została obezwładniona i przyklejona do jej fotela... taśmą klejącą.

Na tym jednak nie kończy się historia pechowego lotu. Jak zawsze w takim przypadku, samolot był zmuszony przerwać wytyczoną trasę i wylądować na najbliższym lotnisku. Kiedy piloci szykowali się do lądowania w amerykańskim stanie Karolina Północna, Maria wyglądała na uspokojoną. Były to tylko pozory, o czym przekonali się funkcjonariusze ochrony, którzy musieli ją wyprowadzić z samolotu, aby reszta pasażerów mogła w spokoju kontynuować podróż. Szczęśliwie, pomimo zaciekłego oporu, Maria w końcu została usunięta z pokładu.

Kobieta została aresztowana. Nie są znane jeszcze wyniki śledztwa prowadzonego w jej sprawie.