Bill Clinton: Zatrudnijcie Obamę!

- Kampania prezydencka to najwspanialsza na świecie rozmowa o pracę. We wtorek będziecie musieli kogoś zatrudnić - mówił Bill Clinton na spotkaniu z wyborcami w Orlando. Wspólny wiec Baracka Obamy i byłego prezydenta USA przyciągnął 35 tysięcy zwolenników.

Podczas spotkania politycy nie szczędzili sobie komplementów. A były prezydent próbował przekonać niezdecydowanych, że czarnoskóry senator z Illinois doskonale sprawdzi się w Białym Domu.

Bill Clinton wspiera Obamę | wideo

Clinton zapewniał, że Obama chcąc znaleźć najlepszy sposób poradzenia sobie z kryzysem szukał rad m.in. u specjalistów z czasów jego prezydentury. Jak twierdzi były prezydent, Obama szuka rad, które pomogą Amerykanom, nie takich, które tylko przysporzą mu politycznej popularności.

Były prezydent odniósł się także do zarzutów McCaina, który nazywa Obamę "redystrybutorem" i "socjalistą". Zdaniem Clintona, za prezydentury Georga W. Busha Republikanie przewodzili największej od lat 20. redystrybucji dochodu, na której skorzystały klasy wyższe.

Barack Obama odwdzięczył się nazywając Billa Clintona "politycznym geniuszem". - Słuchając Billa Clintona, można sobie przypomnieć jak to jest mieć prezydenta z pasją, mądrego prezydenta, który ma energię i wizję - powiedział Obama.