McCain odwołuje wiec, Obama przemawia w deszczu

To już ostatnie dni kampanii prezydenckiej. Wczoraj Barack Obama i John McCain przekonywali do siebie wyborców z Pensylwanii. Niestety - pogoda nie dopisała. Sztab McCaina odwołał wiec. Z kolei Obama postawił na efektowne wystąpienie w strugach deszczu.

- To niewiarygodny tłum, jak na taką pogodę - powiedział Obama do swoich zwolenników, którzy mimo ulewy tłumnie zgromadzili się na wiecu w Chester.

- Jeśli w dniu wyborów zobaczymy takie oddanie, nie ma możliwości byśmy nie zaprowadzili zmian w Ameryce - dodał.

Kandydat Demokratów zaprezentował się wyborcom z Pensylwanii w nieco mniej formalnym stroju niż zwykle - miał na sobie jeansy i białe adidasy.

Obama w strugach deszczu, a McCain... | wideo

Na podobny występ nie zdecydował się John McCain. Sztab Republikanina odwołał spotkanie z wyborcami w plenerze. Jak zapewniono, wszystkie wydarzenia odbywające się w budynkach odbyły się zgodnie z planem.

Pensylwania to jeden z kluczowych stanów. O poparcie jego mieszkańców kandydaci walczą do samego końca. Cztery lata temu w Pensylwanii zwyciężył kandydat Demokratów. Ostatnie sondaże także i tym razem wskazują przewagę Partii Demokratycznej. Obama cieszy się tam 53-procentowym poparciem, na McCaina chce głosować 41 procent wyborców - wynika z ostatniego badania Survey USA.