Dwaj poszukiwani próbowali dostać się do Anglii

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Międzynarodowym Porcie Lotniczym ?Katowice? w Pyrzowicach zatrzymali dwóch poszukiwanych obywateli Polski. Mężczyźni próbowali dostać się do Anglii.

Do ujawnienia poszukiwanych osób doszło w trakcie kontroli granicznej pasażerów dwóch samolotów odlatujących do Wielkiej Brytanii.

Najpierw, podczas sprawdzania dokumentów osób zamierzających odlecieć samolotem rejsowym do Liverpoolu okazało się, że 30-letni mieszkaniec woj. świętokrzyskiego figuruje w bazie danych jako osoba poszukiwana. Mężczyzna jest sprawcą spowodowania katastrofy w ruchu lądowym tj. czynu zagrożonego karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Drugiego z poszukiwanych zatrzymano w trakcie kontroli granicznej pasażerów samolotu rejsowego do Londynu. 28-letni mieszkaniec województwa śląskiego podejrzany jest o udział w pobiciu, w wyniku którego nastąpiło narażenie innej osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za czyn ten grozi kara do 3 lat więzienia.

Wylatując do Anglii mężczyźni próbowali uniknąć odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwa. Po zatrzymaniu przekazani zostali policyjnemu konwojowi.

Więcej o: