Polski Aegon w dobrej kondycji, holenderski otrzymał od rządu 3 mld euro

Michał Biedzki, szef Grupy Aegon w Polsce, zapewnia polskich klientów o dobrej kondycji firmy. Aegon - jedna z największych grup ubezpieczeniowych na świecie - otrzymała od rządu holenderskiego pomoc w wysokości 3 miliardów euro.

Michał Biedzki zaznaczył, że słaba firma nie uzyskałaby rządowej pożyczki, zaś Aegon ma solidne fundamenty finansowe. Podkreślił też, że środki przeznaczono dla całej firmy, nie dla jej polskich spółek, które "są w pełni rentowne i spełniają wszelkie wymogi polskiego prawa w zakresie kapitalizacji, płynności finansowej i bezpieczeństwa".

Akcje Aegon są notowane na giełdach w Amsterdamie, Frankfurcie, Londynie, Nowym Jorku, Tokio i Zurychu. Korporacja zarządza aktywami o łącznej wartości 370 miliardów euro. Ma ponad 40 milionów klientów na całym świecie: głównie w Stanach Zjednoczonych, Holandii i Wielkiej Brytanii, także w Kanadzie, Chinach i na Tajwanie. W naszej części Europy jest obecna na Węgrzech, w Czechach, na Słowacji oraz w Polsce.

Grupa Aegon jest drugą holenderską spółką, która skorzystała z rządowego planu pomocy finansowej. Pierwszą był ING-Bank, który otrzymał 10 miliardów euro.