Nowy prezes w Naszej-klasie

Maciej Popowicz nie jest już prezesem Naszej-klasy.pl, największego serwisu społecznościowego w Polsce. Czy pożegna się ze spółką?

Nasza-klasa.pl ma kilkanaście milionów zarejestrowanych użytkowników, plasuje się w czołówce najchętniej odwiedzanych stron. Popowicz, okrzyknięty najmłodszym milionerem, gdy w serwis zainwestował fundusz inwestycyjny European Founders, od początku był twarzą Naszej-klasy.

Czy teraz odejdzie ze spółki? Na początku listopada Popowicza zastąpi Arkadiusz Pernal, dotychczasowy wiceprezes.

- Oddaję spółkę w najlepsze ręce. Chcę skupić się na funkcjonalnym udoskonalaniu Naszej-klasy, stąd taka decyzja - tłumaczy założyciel serwisu w oficjalnym komunikacie.

- Chodziło o to, by Maciej mógł się zająć rozwojem serwisu, a nie podpisywaniem papierków - dodaje Bartek Szambelan, rzecznik N-k.

Nieoficjalnie mówi się jednak, że Popowicz ma pracować nad projektami nie związanymi z Naszą-klasą.

Spółka zapewnia, że zmiana prezesa nie wiąże się ze zmianami właścicielskimi. - Forticom nie zwiększył swojego pakietu w Naszej-klasie - mówi "Gazecie" Vitaly Rubstein, prezes spółki Forticom, większościowego udziałowca N-k.

Popowicz to niepierwszy prezes spośród serwisów społecznościowych powiązanych z Forticomem, który w ostatnim czasie zrezygnował.

W połowie września Albert Popkow, założyciel i prezes Odnoklassniki.ru, odszedł ze stanowiska dyrektora generalnego serwisu. Ani spółka, ani jej udziałowcy nie opublikowali żadnego komunikatu w tej sprawie. Sam Popkow również nie skomentował swego odejścia, zapewniając jedynie, że "u niego wszystko w porządku". Przed odejściem on i jego małżonka zmniejszyli pakiet udziałów z prawie 64 do 21,7 proc. Według dziennika ekonomicznego "Wiedomosti" udziały w Odnoklassniki.ru odkupiła od nich należąca do Jurija Milnera rosyjska spółka Digital Sky Technologies, która jest również udziałowcem Forticomu.