Policjanci odzyskali skradzione monety

Koszalińscy policjanci odzyskali złotego dukata i 216 monet skradzionych podczas włamania do muzeum miejskiego w lutym 2008 r. Zatrzymali również złodzieja i pasera.

Do włamania doszło 7 lutego 2008 roku. W muzeum na ul. Młyńskiej stwierdzono wyłamane drzwi wejściowe od podwórza, a w sali wystawowej trzy potłuczone gabloty. Sprawcy zabrali 216 monet okolicznościowych o wartości prawie 103 tysięcy oraz złotego dukata węgierskiego wartego 6 tysięcy złotych. Krzysztof J., który został zatrzymany w Bydgoszczy, był kompletnie zaskoczony. Mężczyzna ma 44 lata i był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Pasera, 43-letniego Andrzeja M., koszalińscy policjanci zatrzymali również w Bydgoszczy.

Muzeum | wideo

U mężczyzny znaleziono wszystkie skradzione monety. Policjanci zabezpieczyli zbiory numizmatyczne, które dziś zostaną oddane dyrektorowi muzeum w Koszalinie. Prokurator Rejonowy w Koszalinie zastosował wobec Krzysztofa J. środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 10 tysięcy złotych i zakazu opuszczania kraju.

Więcej o: