Cios dla Palin, najpopularniejszy dziennik na Alasce poparł Obamę

"The Anchorage Daily News", najczęściej czytany dziennik na Alasce, oficjalnie poparł Baracka Obamę - informuje AFP. Zdaniem redakcji, to zbyt ryzykowne, by gubernator Alaski Sarah Palin była zaledwie o "jedno uderzenie serca 72-latka" od przewodzenia wolnym światem.

Dzienik podkreśla, że wielu mieszkańców Alaski czuje dumę widząc swojego gubernatora w wyścigu do Białego Domu. Jednak zdaniem "The Anchorage Daily News", Sarah Palin nie jest jeszcze gotowa by rządzić krajem. I nie pomoże tu lokalna popularność.

Gazeta była jeszcze bardziej krytyczna w stosunku do republikańskiego kandydata na prezydenta - pisze AFP. - Senator John McCain to zły wybór w tym krytycznym dla naszego kraju momencie - pisze redakcja.

Zdaniem dziennika, w okresie fatalnego kryzysu ekonomicznego to Obama przedstawia przemyślane analizy i rozsądne rozwiązania. Z kolei zachowanie McCaina pokazuje, że nie jest on dobrze przygotowany do rządzenia i nie poradzi sobie z naprawą gospodarki - uważa gazeta.

Oświadczenie dziennika było zapewne zaskoczeniem dla wielu wyborców z Alaski. Według sondażu Ivan Moore Res., John McCain cieszy się w tym stanie aż 53-procentowym poparciem. Chęć zagłosowania na Baracka Obamę deklaruje 42 procent badanych.