Ujawniono wideo: nieznany fragment wywiadu McCaina z czasów niewoli

W internecie pojawiły się niepublikowane dotąd fragmenty wywiadu z Johnem McCainem z 1967 roku. Wideo trwa ponad 4 minuty. Widać na nim rannego McCaina, który paląc papierosa opowiada o tym, jak został zestrzelony nad Hanoi.

Młodość Johna McCaina - zobacz zdjęcia

Nieznane dotąd fragmenty wywiadu opublikował w internecie francuski Narodowy Instytut Audiowizualny, przechowujący archiwalne materiały z francuskich stacji telewizyjnych i radiowych - ZOBACZ>> . Filmik pojawił się także na serwisie You Tube - ZOBACZ>>

McCain opowiada o zestrzeleniu

Jak informuje agencja AP, wideo zostało nakręcone pod koniec 1967 roku, gdy McCain został schwytany przez Wietnamczyków i jako jeniec wojenny przebywał w szpitalu.

Na filmie McCain który odpowiada na pytania francuskiego dziennikarza - Francois Chalais. McCain opowiada o tym, jak 25 października 1967 jego samolot został zestrzelony nad Hanoi, a on sam spadł ze spadochronem do jeziora.

- Leciałem nad miastem (Hanoi)... bombardowałem, trafił mnie pocisk (...) - mówi McCain.

Wideo po raz pierwszy zostało wyemitowane we francuskiej telewizji w styczniu 1968 roku.

Wideo wykorzystywane bezprawnie?

Mei Chen Chalais, 56-letnia wdowa po dziennikarzu, w rozmowie z agencją AP powiedziała, że niektóre fragmenty wywiadu rozpowszechniane są bez jej zgody. Jak zapowiada, będzie domagać się zapłaty za emitowanie wywiadu od co najmniej siedmiu stacji telewizyjnych we Francji i w USA.