Sarkozy jako lalka wudu

We francuskich księgarniach pojawiła się ciekawa pozycja - lalka wudu z twarzą prezydenta Sarkozy'ego wraz z zestawem szpilek i podręcznikiem. Wszystko w żartobliwej formie, ale prezydentowi nie jest do śmiechu.

Sarkozy chce pozwać wydawnictwo K&B za używanie jego wizerunku w celach komercyjnych. Jednak przedstawiciele wydawnictwa zadeklarowali, że nie zamierzają przerwać rozpoczętej w ubiegłym tygodniu sprzedaży laleczek. Według nich Sarkozy jest osobą publiczną, a cały projekt ma charakter humorystyczny. Dzięki książce "Nicolas Sarkozy. Podręcznik wudu" autorstwa Yaela Rolognese - specjalisty od czarnej magii - "możesz rzucić urok na Sarkozy'ego i uniemożliwić mu dalsze szkodzenie krajowi" - można przeczytać na opakowaniu. W zestawie jest też satyryczna biografia Sarkozy'ego.

Francuzi mogą kłuć lalkę okraszoną cytatami z prezydenckich powiedzonek. Wśród nich znajdujemy "Pracuj więcej, żeby więcej zarabiać" (hasło z kampanii wyborczej), "Spadaj gnoju" (takim odezwał się prezydenta do osoby, która nie chciała podać mu ręki) czy "Hołota" (epitet w kierunku imigrantów).