Prezenterka TV ciężko pobita we własnym domu

Anne Pressly, prezenterka lokalnej amerykańskiej telewizji KATV została ciężko pobita we własnym domu w mieście Little Rock. Kobietę w stanie krytycznym znalazła matka. Pressly trafiła do szpitala, gdzie walczy o życie. Dziennikarka zagrała epizodyczną rolę w filmie "W" - biografii prezydenta Georga W. Busha.

Policja w Little Rock bada sprawę napaści na dziennikarkę. Według jej ustaleń w poniedziałek wczesnym rankiem sprawca wdarł się do domu kobiety i dotkliwie ją pobił.

26-letnia Anne Pressly trafiła do szpitala w krytycznym stanie. Kobieta ma liczne rany zadane najprawdopodobniej tępym narzędziem. Lekarze informują, że prezenterka ma obrażenia głowy i górnych części ciała. Skatowaną we własnym domu dziennikarkę znalazła matka. Zaniepokoiło ją, że córka nie odbiera telefonów.

Policja podejrzewa, że motywem napadu mogła być kradzież. Z domu dziennikarki znikła bowiem torebka. Śledczy przesłuchali w tej sprawie znajomych i współpracowników prezenterki. Według nich kobieta od jakiegoś czasu otrzymywała pogróżki.

Zagrała w filmie o Bushu

- Kolejne dni będą krytyczne - powiedział szef telewizji KATV Dale Nicholson. - Możemy teraz się o nią modlić i otoczyć opieką jej rodzinę - dodał.

Anne Pressly jest prezenterką i reporterką porannego show lokalnej telewizji stanu Arkansas. Zagrała także epizodyczną rolę w filmie "W" w reżyserii Oliviera Stone'a, będącym biografią prezydenta George'a W. Busha. Film w zeszłym tygodniu wszedł na amerykańskie ekrany.