Pościel za 1,2 mln złotych na Targach Milionerów w Monachium

Samochód za półtora miliona euro albo cygaro za pół tysiąca - takie towary można oglądać i kupować na ?Targach milionerów" w Monachium. Do jutra można na nich podarować sobie odrobinę luksusu. Warunkiem jest jednak mocno wypchany portfel.

"Targi milionerów", które wcześniej odbyły się w Amsterdamie, Szanghaju i Moskwie, po raz pierwszy zawitały do Niemiec. W Monachium swoją ofertę wystawiają producenci luksusowych towarów, na które stać nielicznych. Wśród samochodów prym wiedzie czarne Maserati MC 12 Corsa. Egzemplarz z numerem fabrycznym 001 kosztuje półtora miliona euro.

Są luksusowe jachty za pół miliona i wysadzana diamentami pościel za 300 tysięcy. Nieco tańszą przyjemnością jest zapalenie owiniętego warstewką szczerego złota cygara za 500 euro.

- Jesteśmy połączeniem Disneylandu z Harrodsem - mówi organizator imprezy, Holender Yves Gijrath, nawiązując do ekskluzywnego londyńskiego domu towarowego. Spodziewa się, że do niedzieli targi odwiedzi 20 tysięcy widzów. Większość z nich nie kupuje na nich nic poza biletem za 39 euro, ale, jak mówią, przychodzą, bo chcą zobaczyć, jak żyją milionerzy.

Epatowanie luksusem nie podoba się natomiast Monachijskiemu Forum Socjalnemu, które urządza pikiety pod halami targowymi. Zdaniem instytucji pomagającej najuboższym, organizowanie takiego "targowiska próżności" w czasie, kiedy wielu ludzi boi się o swoje oszczędności, jest nie na miejscu.