Pedofil-zabójca zatrzymany przez policję!

Policja zatrzymała dziś przed południem Stanisława Stańczyka, pedofila-zabójcę który uciekł z zakładu psychiatrycznego w Radomiu.

- Mężczyzna został zatrzymany niewiele ponad godzinę temu koło Żywca przez policjantów z komisariatu w Łodygowicach - poinformował Andrzej Gąska, rzecznik śląskiej policji.

60-letni Stanisław Stańczyk 8 września uciekł ze szpitala psychiatrycznego w Radomiu. To groźny przestępca.

W latach 70-tych był skazany przez warszawski sąd za morderstwo sześcioletniej dziewczynki i gwałty dokonane na dzieciach. Dzięki amnestii wyszedł po kilkunastu latach. Potem za gwałty na dzieciach skazał go także kielecki sąd. Tym razem odsiedział 10 lat. Wyszedł w 2006 roku i znów zaatakował.

Dwa lata temu w Bliżynie koło Skarżyska uprowadził spod szkoły 11-letnią dziewczynkę. Zaciągnął ją do lasu i próbował molestować seksualnie. Sytuacją zauważył przypadkowy świadek, spłoszony sprawca uciekł. Kilka tygodniu później został zatrzymany w Żywcu, decyzją sądu w Skarżysku w czerwcu tego roku został umieszczony w szpitalu psychiatrycznym w Radomiu na oddziale zamkniętym. I stamtąd uciekł.

10 września wystawiono za nim list gończy, wczoraj sąd zezwolił na publikację jego danych i wizerunku. - Popełniając przestępstwo w Bliżynie mężczyzna działał w stanie całkowitej niepoczytalności. Biorąc pod uwagę także czyny, za które został skazany istnieje niebezpieczeństwo, że może dopuścić się podobnych - uzasadniała Magdalena Michalewicz, przewodnicząca wydziału II Karnego Sądu Rejonowego w Skarżysku.