Ścigany od 15 lat wpadł na wybrzeżu

Policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego zatrzymali ściganego od 15 lat listem gończym Wojciecha K. Przestępca miał przy sobie przeładowaną broń. Próbował zmylić policjantów posługując się fałszywymi dokumentami.

Na Mierzeję Wiślaną Wojciecha K. przyciągnęły prawdopodobnie interesy. Na wybrzeże przyjechał oplem vectrą. Przesiadł się do samochodu prowadzonego przez niedoszłego wspólnika. Razem pojechali w kierunku Mikoszewa.

Nie wiedzieli, że od dłuższego czasu byli obserwowani. Z informacji wywiadowców wynikało, że mogą być uzbrojeni. I w czasie zatrzymania okazało się że byli. W otwartym schowku przed pasażerem leżał przeładowany pistolet z pełnym magazynkiem. Ale do strzelaniny nie doszło, bo zostali kompletnie zaskoczeni.

W czasie zatrzymania Wojciech K. podawał się za obywatela Niemiec Wojciecha G. Legitymował się niemieckim dowodem osobistym i prawem jazdy.

Po zatrzymaniu okazało się, że Wojciech K. jest od 15 lat poszukiwany listem gończym przez starogardzką policję za oszustwa na dużą skalę. Poza tym w 2006 roku wydano na niego międzynarodowy list gończy.

W jego oplu vectrze policjanci znaleźli kokainę. Za same przestępstwa popełnione w dniu zatrzymania, czyli nielegalne posiadanie broni, posiadanie narkotyków i posługiwanie się fałszywymi dokumentami, mężczyźnie grozi 8 lat więzienia. Został już aresztowany.

Więcej o: