Policja zlikwidowała fabrykę amfetaminy

Policjanci z Łodzi i z CBŚ zlikwidowali fabrykę amfetaminy pod Radzyminem. W garażu odludnej posesji znaleźli pięć linii technologicznych, z których każda mogła wyprodukować jednorazowo 20 kilogramów narkotyku.

Na trop fabryki policjanci wpadli w czerwcu. Rozpracowywali wtedy nową siatkę dilerów działającą na terenie województw łódzkiego, mazowieckiego i wielkopolskiego.

Wpadli dilerzy

Jako pierwsi w ręce policjantów wpadli dwaj mężczyźni i kobieta. Dilerzy jechali mercedesem i zatrzymali się na krótki odpoczynek. Wtedy zostali zatrzymani. W samochodzie, w damskiej torebce, były ponad dwa kilogramy amfetaminy. Potem wpadł jeszcze jeden diler. Handlarze narkotyków usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających, za co grozi im do 10 lat więzienia.

Po zatrzymaniu dilerów policjanci zaczęli szukać laboratorium. Działania operacyjne doprowadziły ich do 29-letniego mieszkańca Wołomina. Po wyjściu z więzienia, gdzie siedział za napady na TIR-y, postanowił zmienić branżę. W domu swojego 60-letniego znajomego na skraju odludnej wsi w gminie Radzymin zgromadził sprzęt i komponenty do produkcji amfetaminy i uruchomił produkcję.

Laboratorium pod Radzyminem

Po kilku tygodniach policjanci namierzyli laboratorium. W piątek w mieszkaniu w Wołominie policjanci zatrzymali 29-letniego bossa narkotykowej siatki. Chwile później antyterroryści przypuścili szturm na posesję na której było laboratorium. Sforsowali ogrodzenie, wyłamali kraty w oknach i weszli do środka. W powietrzu unosił się duszący zapach odczynników chemicznych, a w garażu policjanci odkryli 5 linii technologicznych, z których każda mogła jednorazowo wyprodukować około 20 kilogramów amfetaminy.

Zabezpieczono także duże ilości prekursorów służących do produkcji tego narkotyku, a także polską i obcą walutę, złotą biżuterię i sprzęt RTV. 29-letni organizator narkotykowego biznesu został osadzony w areszcie. Przedstawiono mu zarzuty wytwarzania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających.

Serwis policyjni.pl poleca: Urządził sobie safari i upolował ciągnik

Więcej o: