Pizza Hut zmienia nazwę na Pasta Hut i wprowadza nowe menu

Sieć restauracji Pizza Hut zmieni nazwę, żeby promować swój "zdrowszy" wizerunek - pisze "Daily Telegraph".

Restauracja, która zainaugurowała działalność w Wielkiej Brytanii w 1973 roku, zmieni nie tylko nazwę. W menu restauracji, w którym do tej pory królowały pizze, teraz pojawią się dania z makaronu. Oprócz swoich ulubionych "uczt serowych" i "hawajskich", klienci będą teraz mogli zjeść w restauracji również bardziej wyrafinowane dania, jak na przykład penne arrabiata z krewetkami i langustą.

Była Pizza, będzie Pasta - tak sieć reklamuje zmianę nazwy

Początkowo nazwę zmienią tylko restauracje w Wielkiej Brytanii, na razie będzie ich dziewięć. 700 pozostałych lokali przemianuje się na Pasta Hut w przeciągu sześciu lat. Jeśli pomysł przyniesie oczekiwane przez firmę efekty, nazwę zmienią również restauracje w innych państwach.

Zmiana nazwy to część kampanii promocyjnej firmy, której celem jest przyciągnięcie nowych klientów i skok w górę w rankingach restauracji. Cała operacja będzie kosztowała Pizzę-Pastę Hut 18 milionów funtów. Szef sieci Alasdair Murdoch powiedział: - Przez ostatnie pięć lat ciężko pracowaliśmy, żeby poprawić jakość serwowanego w naszych restauracjach jedzenia. Dziś chcemy przekazać naszym klientom, że wciąż robimy świetne pizze, ale znamy się tez na dobrych makaronach i sałatkach. Już teraz dania makaronowe stanowią 3-4 procent zamówień. Jestem przekonany, że po wprowadzeniu nowego menu ich ilość wzrośnie do 10 procent.

Klienci odnowionej Pizzy Hut mogą przekazać swoje opinie na specjalnie w tym celu uruchomionej stronie internetowej Pastahut .co.uk Pastahut

Zmiana nazwy produktu nie ma najlepszej tradycji na Wyspach. W 1998 roku firma Kellogg's zmieniła nazwę swoich sztandarowych Coco Pops na Choco Krispies. Po dramatycznym spadku sprzedaży, rok później wrócono do pierwotnej nazwy.

Przeczytaj także o przerażająco doskonałej żywności na Wyspach.