Zmuszali nieletnie dziewczynki do prostytucji

Dwie dziewczynki, 14 i 15-latka trafiły do szpitala po próbie samobójczej. Dzięki temu wyszło na jaw, że były zmuszane do prostytucji. Policja zatrzymała 25-letnią prostytutkę Agnieszkę Ł. i jej 26-letniego znajomego.

Nastolatki najadły się leków i popiły je alkoholem. Chciały w ten sposób odebrać sobie życie, bo były zastraszane przez dwójkę przestępców i nakłaniane do prostytucji.

Nastolatki od dłuższego czasu kontaktowały się z kobietą, mieszkanką Zabrza, która podczas koleżeńskich spotkań opowiadała im o możliwościach i korzyściach osiąganych z uprawiania prostytucji. Nakłoniła je do spotkań z mężczyznami. 25-latka wiedziała co mówi bo sama była prostytutką w Niemczech.

We wrześniu zorganizowała spotkanie dziewczynek z 26-letnim mieszkańcem Mysłowic. Doszło do seksualnego kontaktu. Po tym spotkaniu nastolatki chciały się wycofać. Były jednak zastraszane przez dwójkę przestępców.

Zatrzymani zostali wczoraj aresztowani. Za nakłanianie nieletnich do uprawiania prostytucji mogą spędzić za kratkami nawet 10 lat.