Zatrzymano pedofila-recydywistę

33-letni mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska próbował wykorzystać seksualnie dwóch uczniów lubelskiej ?zerówki?. Mężczyzna w marcu tego roku wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbywał wyrok za przestępstwo seksualne z małoletnim poniżej 15 roku życia. Pedofil został zatrzymany.

Do przestępstwa doszło w poniedziałek. Dwaj chłopcy zostali zaskoczeni przez mężczyznę w toalecie. Pedofil zdjął im spodenki i wykonywał inne czynności wbrew ich woli. Gdy chłopcy uciekli do klasy, mężczyzna opuścił szkołę. Jednak kilka godzin później znów był widziany w jej pobliżu.

Dyrekcja i rodzice zawiadomili o tym fakcie Policję. Kryminalni na podstawie zeznań świadków ustalili wygląd sprawcy, jego wiek oraz w co był ubrany. Wytypowali 33-letniego mieszkańca gminy Komarówka Podlaska, który w marcu tego roku wyszedł z więzienia, gdzie odbywał wyrok za przestępstwo seksualne z małoletnim. W jego mieszkaniu znaleziono ubranie dokładnie opisane przez świadków. Sam mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć logicznie co robił w ostatnim czasie i gdzie przebywał.

33-latek został zatrzymany do dyspozycji prokuratury. Dzisiaj prokurator zdecyduje o jego losie. Poszkodowanych nieletnich w obecności rodziców i psychologów przesłuchuje sędzia Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim.

Za obcowanie płciowe z małoletnim poniżej 15 roku życia , dopuszczenie się do innej czynności seksualnej lub doprowadzenia go do poddania się takim czynnościom grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Więcej o: