Skakał po radiowozach i wrzucał fotki do sieci

Dolnośląscy policjanci zatrzymali 17-latka, który skakał po radiowozach, a zdjęcia swoich wyczynów publikował w internecie. Liczył na to, że policjanci nie mają dostępu do internetu?

Policjanci z komisariatu policji w Chojnowie na Dolnym Śląsku zatrzymali 17-letniego mieszkańca tej miejscowości, który umieścił w internecie zdjęcia siebie samego na radiowozach. Mężczyzna umieszczał zdjęcia swoich wyczynów na portalu Nasza-klasa.pl

Po zatrzymaniu 17-latek przyznał policjantom, że gdy widział pusty radiowóz, kładł się lub wskakiwał na samochód, a jego kolega robił zdjęcia.

Po oględzinach radiowozów policjanci stwierdzili, że jeden z nich, na który wskoczył 17-latek, ma uszkodzenia klapy silnika. Wartość szkody oszacowano na 400 zł.

W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego zabezpieczono sprzęt komputerowy i około 30 płyt CD. Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że w komputerze znajdują się pirackie programy.

17-latek odpowie za uszkodzenie mienia, a jeśli biegli potwierdzą jego zeznania, to również za posiadanie nielegalnego oprogramowania. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Serwis policyjni.pl poleca: Pomimo strzałów nie zatrzymali się do kontroli

Więcej o: