Najsłynniejsi Polacy zdaniem CNN? Kopernik i Doda

Na internetowej stronie telewizji CNN pojawiła się lista najsłynniejszych Polaków. Lista dość nietypowa, ponieważ obok Jana Pawła II i Kopernika znalazła się na niej Dorota Rabczewska.

Od dziś programy z Polski w CNN Czytaj

Telewizja CNN postanowiła przybliżyć Polskę amerykańskiemu społeczeństwu. Nowy cykliczny program ''Rzut oka na Polskę'' prezentuje rozmaite aspekty, życia w kraju nad Wisłą. Dodatkowo na internetowej stronie CNN pojawiła się lista znanych Polaków. Kto na nią trafił?

Z postaci historycznych znajdujemy na niej Mikołaja Kopernika, Fryderyka Chopina i Marię Skłodowską-Curie. Z osób nam współczesnych trafili na nią Jan Paweł II i Lech Wałęsa.

Nie dziwią także nazwiska dwóch największych polskich filmowców. Dla CNN są to Andrzej Wajda i Roman Polański. Obaj spełniają podstawowe kryterium jakim jest otrzymanie nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej czyli popularnego ''Oscara''.

Skoki narciarskie nie cieszą się w USA szczególną popularnością, dlatego Adam Małysz na liście się nie znalazł, polskich sportowców reprezentuje za to Robert Kubica.

Na liście znalazły się też przedstawicielki polskiego show biznesu: Dorota Rabczewska i Joanna Krupa. Osiągnięcia Dody, to występ w ''Barze'' zdobycie ''Superjedynki'' i sesja w polskiej edycji ''Playboya''. Krupa ma na swoim koncie rozbierane zdjęcia nie tylko w ''Playboyu'', ale także innych czasopismach oraz 61 miejsce w rankingu najbardziej gorących ''Maxima'' uzyskane w 2006 roku.

Nowy program CNN: Eye on Poland | wideo