Uderzyli go butelką w twarz, bo zwrócił im uwagę, że są za głośno

Bójka na przystanku autobusowym przy Rondzie Wiatraczna w Warszawie. Dwóch mężczyzn zaatakowało stojącego obok nich człowieka tylko dlatego, że ten zwrócił uwagę na ich niestosowne zachowanie. Napastnicy byli pijani.

Całe zajście kilkanaście minut po godzinie 1.00 w nocy zarejestrowały kamery monitoringu. Na nagraniu widać jak dwóch mężczyzn atakuje trzeciego. Ofiara jest brutalnie bita, następnie uderzona butelką w twarz. Napastnicy pozostawiają zakrwawionego mężczyznę na ulicy, sami zaś uciekają.

Na miejsce zdarzenia udali się policjanci, którzy udzielili rannemu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie. Po ustaleniu rysopisu sprawców, rozpoczęło się ich poszukiwanie. Trwało krótko. Blisko miejsca zajścia napastnicy zostali namierzeni przez kamery. Mieli zakrwawione ubrania. Po zatrzymaniu okazało się, że 23-letni Kamil N. i 24-letni Sławomir B. są pijani. Obaj mieli we krwi ponad 2 promile alkoholu.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna został pobity dlatego, że zwrócił napastnikom uwagę, iż zachowują się zbyt głośno i wulgarnie. Sprawcy objęci zostali policyjnymi dozorami oraz usłyszeli już zarzuty pobicia. Grozi im teraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Więcej o: