Rzucił się z siekierą na żonę i czwórkę dzieci

44-letni mężczyzna próbował udusić swojego syna, a następnie siekierą zabić swoją żonę i czwórkę dzieci. Rodzina uciekła wyskakując z okna mieszkania. Mężczyzna próbował się potem powiesić. Uratowali go sąsiedzi. Żona i dzieci nie odniosły ciężkich obrażeń.

O awanturze w jednej z miejscowości w gminy Szastarka na lubelszczyźnie policja została powiadomiona w niedzielę około godz. 21:00. W jednym z domów doszło do awantury. 44-letni ojciec rodziny posesji próbował zabić żonę oraz czwórkę swoich dzieci.

Najpierw zaatakował 18-letniego syna zakładając mu pętlę na szyję i dusząc. Gdy reszta rodziny próbowała pomóc chłopcu, szaleniec chwycił siekierę i rzucił się w kierunku 19-letniej córki. Dziewczyna podczas ucieczki została zraniona przez ojca w rękę. W tym czasie reszta rodziny próbowała ratować się ucieczką skacząc z okna.

Potem mężczyzna wdarł się do pokoju, w którym była jego żona i 7-letnia córka. Ruszył z siekierą w ich stronę. Uciekającą kobietę uderzył obuchem siekiery w plecy. Zdołała jednak wyskoczyć z córką przez okno. Rodzina pobiegła po pomoc do sąsiada i wezwała policję.

W tym czasie szaleniec poszedł na strych i powiesił się. 44-latka uratowali sąsiedzi, którzy odcięli ledwo przytomnego mężczyznę. W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Żona i córka po opatrzeniu zostały wypuszczone do domu.

Więcej o: