Grozili mężczyźnie śmiercią. Zostali złapani po pościgu

Policjanci z Halinowa i Sulejówka zatrzymali trzech mężczyzn, którzy grozili 28-letniemy mieszkańcowi powiatu mińskiego śmiercią. Sprawcy mają teraz zakaz opuszczania kraju oraz znajdują się pod dozorem policyjnym. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Halinowa przyjęli zgłoszenie od jednego z mieszkańców halinowskiej gminy, któremu trzech nieznanych mężczyzn groziło śmiercią. Zaczęli od sms-owych wiadomości. Próbowali zmusić ofiarę do wykupienia się kwotą 2 tysięcy złotych. Kiedy policjanci przyjmowali zawiadomienie o przestępstwie, otrzymali sygnał, że sprawcy znajdują się pod domem mężczyzny. Szantażyści poruszali się vw golfem.

Serwis policyjni.pl poleca: Tak pijany, że zasnął za kierownicą

Kilkadziesiąt minut później do komisariatu w Sulejówku drogą radiową dotarła wiadomość, że poszukiwane auto brało udział w kolizji drogowej w Wesołej. Z policyjnych informacji wynikało, że volkswagen jedzie w stronę Sulejówka. Na jednej z dróg dojazdowych policjanci zauważyli podejrzanych. Rozpoczął się pościg. Podczas niego kierowca auta próbował zepchnąć policjantów do rowu.

Kierowcę powstrzymałą dopiero ustawiona w mieście blokada. Wraz z pasażerami został obezwładniony. 25-letni Adam P. i 31-letni Artur K. trafili do aresztu. Krótko po tym dołączył do nich 21-letni Robert Z., który wysiadł z auta w czasie pościgu i uciekł do domu. Wszyscy zatrzymani byli mieszkańcami Sulejówka. Mężczyźni byli pod wpływem alkoholu.

Serwis policyjni.pl poleca: Lew? Zwierzę na wolności pod Krakowem

Zatrzymani usłyszeli zarzut usiłowania popełnienia wymuszenia rozbójniczego. Do listy zarzutów Adama P doszło jeszcze kierowanie po alkoholu i prowadzenie auta wbrew wcześniejszemu zakazowi. Prokuratorzy zastosowali wobec mężczyzn policyjne dozory oraz zakazy opuszczania kraju.

Sprawcom grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.