Najdroższe mieszkanie w Moskwie sprzedano za 2,5 mld rubli

W Moskwie padł kolejny rekord cenowy na rynku mieszkaniowym. Rosyjski biznesmen za kupno mieszkania o powierzchni 1300 m2 zapłacił 2,5 mld rubli, czyli równowartość niemal 250 mln złotych - podają rosyjskie media.

Moskwa: Zobacz mieszkanie za 250 mln złotych! | wideo Mieszkanie ma siedem pięter, na których znajduje się po jednym pokoju. W podziemiach właściciel ma garaż z osobistą windą, wiozącą go prosto do mieszkania. Na parterze zbudowano basen, na pierwszym piętrze znajduje się pokój gościnny. Drugie piętro to pokój wypoczynkowy, a trzecie - dziecięcy. Na kolejnych dwóch piętrach znajdują się dwie sypialnie. Na szóstym piętrze jest gabinet do pracy, a na siódmym - sad zimowy i taras widokowy na Moskwę.

Mieszkanie znajduje się w centrum Moskwy, a w budynku jest w sumie sześć siedmiopiętrowych mieszkań.

Zdaniem specjalistów od rynku nieruchomości w Moskwie wcześniej sprzedawano mieszkania typu de luxe bez rozgłosu. Jednak z powodu międzynarodowego kryzysu finansowego, firma dała ogłoszenie o sprzedaży i klient pojawił się w ciągu tygodnia.

Analitycy oceniają, że rekord cenowy na rosyjskim rynku nieruchomości może zostać jeszcze pobity.

Niedawno w rosyjskiej prasie pojawiły się informacje o sprzedaży luksusowego apartamentu w Moskwie o powierzchni 539 m2 za 1mld rubli, czyli około 100 mln złotych. Mieszkanie znajduje się na dziewiątym piętrze domu dla elit "Kopernik" . Projekt mieszkania został przygotowany przez magazyn "Esquire". Wystrój stanowią unikalne mozaiki, meble kolekcjonerskie, luksusowe materiały, zaawansowana technika. Jest to tzw. inteligentny dom. Właściciel może m.in. sterować jego oświetleniem, ogrzewaniem, programować muzykę i sprzęt.

The New York Times: Lofty w fabryce czekolady

Jedną z ostatnich propozycji dla rosyjskich bogaczy są także luksusowe lofty zaprojektowane przez światowej sławy architektów takich jak Norman Foster i Jean Nouvel w budynku dawnej fabryki czekolady "Krasnyj Oktiabr". W kompleksie o powierzchni 150 tys. m2, znajdującym się nieopodal Kremla naprzeciw cerkwi Chrystusa Zbawiciela, powstaną mieszkania w cenie około 50 tys. złotych za metr2. Łączny koszt inwestycji ma wynieść około 1 mld złotych.