PKO BP połączy się z gigantem z Węgier?

Wraca pomysł fuzji największego polskiego banku detalicznego PKO BP z węgierskim gigantem OTP - donosi "Puls Biznesu". Powstałby wtedy największy bank w naszej części Europy i 146 pod względem kapitałów na liście najwiekszych instytucji finansowych na świecie.

W tym tygodniu w Warszawie gości delegacja z Budapesztu na czele z Sandorem Csanyim, szefem OTP Banku. Obie strony wiążą zesoptkaniem duże nadzieje - powiedziała gazecie osoba zbliżona o Ministerstwa Skarbu.

Węgrzy odwiedzą w Polsce Ludwika Sobolewskiego, szefa Giełdy Papierów Wartościowych, następnie spotkają się z ministrem Aleksandrem Gradem. Spodziewany efekt tej pierwszej wizyty to komunikat o uplasowaniu akcji OTP na GPW - pisze "Puls Biznesu". Z kolei podczas rozmowy z szefem resortu skarbu ma paść propozycja ściślejszej współpracy PKO BP z węgierskim gigantem. Minister Grad od dawna opowiada sie za mocnym wyjściem polskiego banku za granicę - podkreśla gazeta. Źródło, na które się powołuje twierdzi, że początkowo w grę wchodzi wymiana pakietów akcji. Ma to być wstęp do kolejnego etapu, czyli ewentualnej fuzji.