Młodzi Brytyjczycy uważają, że imigranci osłabiają ich tożsamość

Dwie trzecie młodych Brytyjczyków jest zdania, że imigracja osłabia ich poczucie narodowej tożsamości - pisze ?Daily Mail?

Badanie przeprowadzone na zlecenie British Council wykazało, że 60 proc. obywateli Wielkiej Brytanii w wieku od 18 do 35 lat uważa, że fala imigracji wpływa negatywnie na narodową tożsamość mieszkańców kraju. Jedna czwarta jest zdania, że imigranci odbierają Brytyjczykom pracę, a 12 proc., że są zagrożeniem dla bezpieczeństwa publicznego.

Z badania wynika również, że zaledwie 7 proc. młodych Brytyjczyków czuje się obywatelami Europy. Jednocześnie ponad połowa respondentów uważa, że przynależność Wielkiej Brytanii do Unii Europejskiej wpłynęła pozytywnie na ochronę praw obywatelskich, a zdaniem 38 proc. badanych - ma dobry wpływ na ekonomię kraju.

W badaniu wzięło udział dwa tysiące młodych ludzi. Jego wyniki zaprezentowano w przeddzień konferencji partii konserwatywnej i zaraz po tym, jak minister spraw wewnętrznych Dominic Grieve powiedział w wywiadzie udzielonym "The Guardian", że wielokulturowość Wielkiej Brytanii pozostawia po sobie fatalną spuściznę, tworząc wypełnioną ekstremistami niszę.

Przeczytaj także jak Wielka Brytania chce ograniczyć imigrację