Gruzini zestrzelili rosyjski samolot szpiegowski

Gruzińskie wojsko zestrzeliło rosyjski bezzałogowy samolot szpiegowski - poinformowało MON w Tbilisi. Samolot miał przelatywać nad rurociągiem w pobliżu Osetii Południowej. Rosyjskie ministerstwo obrony nie potwierdza tej informacji.

Wczoraj rano patrol gruzińskiej policji zauważył samolot przelatujący nad rurociągiem Baku-Supsa i natychmiast go zestrzelił. Miało to miejsce niedaleko miasta Gori, około 30 kilometrów od "granicy" Osetią Południowej - powiedział rzecznik gruzińskiego MSW Szota Utiaszwili. - Leciał nad terenem między wioskami Khurvaleti i Tsitelutani. Uważamy, że patrolował teren wokół rurociągu Baku-Supsa - dodał rzecznik.

Utiaszwili powiedział, że był to samolot krótkiego zasięgu i zasugerował, że wystartował on z rosyjskiej "bezpiecznej strefy" ledwie kilka kilometrów na północ od Gori.

Rosjanie nie potwierdzają jednak informacji gruzińskiego ministerstwa. - Nie mamy takich informacji. Kiedy je dostaniemy, wtedy skomentujemy - powiedział Aleksander Drobiszewski, rzecznik rosyjskiego MON, agencji Reutera.

Rosyjskie wojska wciąż przebywają na terytorium niekwestionowanie gruzińskim po tym, jak odbili gruzińską zbuntowaną prowincję Osetię Południową. Zgodnie z warunkami porozumienia pokojowego, wynegocjowanego pod auspicium Paryża, Rosjanie mieli wycofać się z tych terenów tygodnie temu.