Skecz w satyrycznym show sugeruje kazirodztwo w rodzinie Palin

W ostatnim wydaniu słynącego z politycznych żartów programu amerykańskiej telewizji NBC "Saturday Night Live" pojawił się skecz sugerujący, że mąż Sarah Palin mógł uprawiać seks z własnymi córkami - informuje serwis World Net Daily.

Skecz opowiada o spotkaniu redaktorów dziennika "New York Times". Dziennikarze dyskutują o tekście na temat republikańskiej kandydatki na wiceprezydenta. - A co z jej mężem - pyta jeden z dziennikarzy. - Wiecie, co on może robić ze swoimi córkami? Przecież to jest Alaska! - sugeruje reporter "NYT". - To bardzo możliwe. Oczywiście nie mamy na to dowodów, choć z drugiej strony nic nie wskazuje, że tak nie jest - odpowiada redakcyjny kolega . Następnie w skeczu pojawia się zdjęcie "dziennikarza", komentowane przez głos zza ekranu: " W 2009 roku reporter Howland Gwathmey Moss zdobył nagrodę Pulitzera za serię artykułów o nieudowodnionym, choć nie zdementowanym kazirodztwie w rodzinie Sarah Palin. Niestety, trzy miesiące później laureat zginął pod kołami pługu śnieżnego kierowanego przez polarnego niedźwiedzia".

Widzowie są oburzeni

Zdaniem autorów skecz miał pokazywać ignorancję i uprzedzenia nowojorskiej elity w stosunku do amerykańskiej prowincji. Telewizja NBC jest jednak zalewana listami oburzonych widzów.

- Gdyby w taki sam sposób wyśmiewano się z Baracka Obamy i jego córek byłaby niezła awantura - twierdzi autor listu. Podkreśla, że autorzy programu wykazali się głupotą i całkowitym brakiem smaku. Nie wszyscy widzowie podzielają jednak to oburzenie - Jeśli ktoś wierzy, że skecz faktycznie sugerował kazirodztwo w rodzinie Palin, to znaczy, że go nie zrozumiał. Ten żart był niesmaczny i brutalny, ale naśmiewał się z dziennikarzy, a nie rodziny gubernator Alaski - komentuje inny z widzów.

Klip z kontrowersyjnym dowcipem zniknął dziś ze strony telewizji NBC.

Zmieszany McCain manipuluje

Sobotnie wydanie "SNL" otworzył skecz oskarżający Johna McCaina o kłamstwo i manipulacje w reklamówkach wyborczych. Parodiowany przez aktora kandydat Republikanów bierze udział w nagraniu swojego klipu wyborczego.

- Barack Obama proponuje służbę zdrowia dostępną dla wszystkich. Czy to znaczy, że będzie ona dostępna także dla Osamy bin Ladena? - czyta lektor reklamówki. - Nazywam się John McCain i akceptuję treść tej reklamy- mówi lekko zmieszany kandydat na prezydenta.

W pisaniu scenariusza tej scenki brał udział Al Franken, niegdyś członek ekipy "SNL", a obecnie kandydat Demokratów w wyborach do Senatu w Minnesocie.