Kronika policyjna

Pijani niszczyli samochód

Wystarczyło kilka minut, a policjanci z Lubawy zatrzymali prawdopodobnych sprawców zniszczenia auta. Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. Wtedy dwóch mężczyzn podjechało samochodem pod posesję jednej z mieszkanek Lubawy. Podeszli do zaparkowanego w jej sąsiedztwie auta i zaczęli je kopać, walić w nie rękami, wybili szyby, urwali lusterka, spowodowali też wgniecenia karoserii. Właścicielka dewastowanego auta zawiadomiła policję. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych kilka ulic dalej od miejsca zdarzenia. To 32-letni Janusz S. i 28-letni Piotr D., obaj nietrzeźwi i obaj mieszkańcy Lubawy. W piątek został im postawiony zarzut zniszczenia mienia i kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Grozi im za to do pięciu lat pozbawienia wolności.

Chuligan złapany na gorącym uczynku

20-latek z Iławy to kolejny podejrzany o niszczenie cudzego auta. Niestety miał pecha, bo gdy dewastował samochód, pojawił się policjant. Zaskoczony chuligan próbował uciekać, jednak chwilę później trafił do policyjnego aresztu. Tuż po północy w nocy z czwartku na piątek, wychodzący z komendy funkcjonariusz zauważył na pobliskim parkingu mężczyznę, który szarpał za lusterko zaparkowanego tam opla vectra. Na widok policjanta mężczyzna uciekł w pobliskie osiedle. Policjant pobiegł za nim i kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymał chuligana. Ten trafił do aresztu, gdzie badania wykazały 1 promil alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut zniszczenia mienia, za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Jechał na amfetaminie

Pod wpływem amfetaminy kierował samochodem 23-letni Łukasz L., mieszkaniec gminy Strzegowo. Został zatrzymany przez policję. Mężczyzna wpadł w trakcie rutynowej kontroli. U funkcjonariuszy wzbudziło podejrzenie dziwne zachowanie kierowcy, którego przebadano narkotestem. Okazało się, że kierowca był pod wpływem amfetaminy. Na dodatek policjanci znaleźli w jego aucie sześć woreczków ze śladowymi ilościami podejrzanej substancji. Ta trafiła do policyjnego laboratorium. Jeżeli test okaże się pozytywny, to Łukaszowi L. grozi do trzech lat pozbawienia wolności za nielegalne posiadanie narkotyków.